top of page
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

İstanbul’da Kuvvetli Yağış Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara bölgesinde kuvvetli yağış, dolu ve hortum görüleceği belirtildi. Kötü hava şartlarının yarın sabah saatlerinden itibaren başlaması bekleniyor. Olumsuz hava koşullarının başta İstanbul olmak üzere Trakya, Balıkesir ve Çanakkale’de etkisini göstermesi bekleniyor. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara için yapılan son dakika hava durumu uyarısı!

07.10.2020
İstanbul’da Kuvvetli Yağış Bekleniyor

07.10.2020

İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre yarın (8 Ekim Perşembe) sabah saatlerinden itibaren il genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre; İstanbul’da yarın sabah saatlerinden (06.00) itibaren il genelinde görülecek sağanak yağışların kuvvetli (21-50 Kg/m2), yerel olarak çok kuvvetli (40-75 Kg/m2) olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. İstanbul’da tahmin edilen hava sıcaklıkları:

8 Ekim Perşembe- Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı; en düşük 23, en yüksek 24 derece. 9 Ekim Cuma- Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı; en düşük 18, en yüksek 20 derece. 10 Ekim Cumartesi- Sağanak Yağışlı; en düşük 18, en yüksek 20 derece. 11 Ekim Pazar- Parçalı Bulutlu; en düşük 17, en yüksek 22 derece. Meteo Uyarı Kodu: Turuncu (8 Ekim Perşembe) Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir. Kaynak: https://www.mgm.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?il=%C4%B0stanbul https://www.mgm.gov.tr/Meteouyari/turkiye.aspx?Gun=2

7 görüntüleme0 yorum

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page